Archív: Únor 2009

Fil 1,1-7

7.2.2009 v 10.56

Pavel, vězeň Krista Ježíše, a bratr Timoteus Filemonovi, našemu milovanému spolupracovníku, sestře Apfii, Archippovi, našemu spolubojovníku, a církvi v tvém domě:

O čem jedná naše staršovstvo – únor 2009

• Sborové shromáždění 8. března 2009 zajišťují:

Malý tábor 2009

Prázdniny se již blíží. A stejně jako v předchozích dvou letech i letos pořádá občanské sdružení Communio viatorum tábor pro menší děti (5 – 9 let).

Oprava kostelních zpěvníků

Není to tak dávno, co jsme slyšeli v ohláškách, že pokud někdo najde v kostelním zpěvníku vytržený list, ať jej doma zalepí lepicí páskou a opravený zpěvník vrátí do kostela. Tuto výzvu slyšela i sestra Bulová doma na kazetě, když poslouchala záznam bohoslužeb. Prý jí to nedalo spát, a tak jsme o tom mluvili.

T. G. Masaryk a náboženství

Hostem sborového dne 25.1. byl farář Pavel Smetana. Dopoledne kázal a odpoledne jsme se sešli na přednášce o Masarykovi:

Ekumenická setkání

Jako každoročně, i letos jsme v našem městě měli příležitost věnovat tři úterní podvečery modlitbám za jednotu křesťanů. Je to dobré setkávání, vždy se na tyto bohoslužby těším, jako na setkání s přáteli.

Anthonis van Dyck (1599-1641)

V následujících několika dílech vám představím vynikajícího portrétistu vlámského barokního malíře Antona Van Dycka (čti Anton fan Dejk).