Sjezd (nejen) evangelické mládeže v Prostějově

Tak je další sjezd za námi a můžeme se těšit na další. Ten letošní měl zajímavé a nikdy nekončící téma: GENERACE. Proběhl ve městě Prostějov ve dnech 3.10 – 5.10. 2008.

Je už tradicí, že se celostátního nejen evangelického sjezdu zúčastnila i valaš-skomeziříčská mládež v hojném počtu. A byl opět velmi podařený, mě velmi zaujal film Návrat do červeného města, což je absolventský film volně inspirován baťovským Zlínem a poetikou jeho zarůstajících cihlových budov, zajímavá byla i diskuze po filmu s režisérem, který nám přiblížil okolnosti vzniku tohoto filmu.

Přednášky byly zaměřeny na generační rozhovory, střety, vlivy které ovlivnily dnešní mladou generaci i generaci našich rodičů a prarodičů. Jako vždy byla i možnost sportování, včetně návštěvy bazénu. Zajímavá byla návštěva evangelické mládeže z Německa, lépe jazykově vybavení si mohli přiblížit zkušenosti o fungování tamější mládeže. Po sobotním obědě, bylo velmi zajímavé povídání o osobní zkušenosti Jiřího Tomše z bojů druhé světové války a vzpomínky na 50. léta Petra Jankovského. Řadu dalších zajímavých přednášek i celý sjezd ukončily nedělní bohoslužby, které byly jeho vyvrcholením. Po té jsme se rozjeli do našich domovů obohaceni o setkání s přáteli, zajímavými přednášejícími a se spoustou dojmů, zážitků a myšlenek.

Vláďa Urban

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.