Adventní bdění – mládež

V sobotu 29. listopadu jsme se v 18:00 sešli na faře ve Valmezu, abychom společně očekávali příchod adventu. Této akce se zúčastnilo přes 20 mládežníků z různých sborů našeho seniorátu.

Na začátku jsme se krapet seznamovali, Jirka Klimeš měl úvodní pobožnost a potom už jsme hráli spousty her, většinou s vánoční tématikou. Mezi ně patřilo pečení vanilkových rohlíčků, výroba sádrových lodiček, balení dárků – k této aktivitě patřilo i zabalení jednoho člena skupiny, nákup v supermarketu a spousty dalších akčností.

Všechno vyvrcholilo štědrovečerní večeří, která byla doopravdy velkolepá. Rybu se salátem doplnilo spousty pochutin a dobrého pití. Svou návštěvou nás poctil jeden bezdomovec (nikomu neříkejte, že to byl farář Jirka Palán), který s námi vedl zajímavé debaty. Po tomto hodování se spousta z nás rozprchla do svých domovů – taky že už bylo dávno po půlnoci a 1. adventní neděle už tedy odstartovala. Zbylí jedinci si s karimatkou a spacákem ustlali na zemi a ráno se zúčastnili prvních adventních bohoslužeb.

Děkujeme moc SOMu (Seniorátnímu odboru mládeže) za organizaci této akce, za večeři a celkově za bohatý program.

Alena Jelínková

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.