Archív rubriky 'Událo se ve sboru'

Sborový večer 21.5.

23.6.2012 v 10.44

Hostem květnového sborového večera byl kněz Jan Bleša z Kelče. Tématem bylo vysluhování Večeře Páně dětem, neboli jak katolická církev připravuje děti k prvnímu přijímání.

Pokračování »

Spolupráce s Američany

v 10.43

V rámci sborového odpoledne 27.5.2012 jsme si vyslechli povídání manželů Daniele a Renata Popelářových ze sboru ČCE v Letohradu o spolupráci jejich sboru se sborem První presbyterní církve (FCP) v Annapolis, stát Maryland, USA.

Pokračování »

Výlet 3. 6.

v 10.42

Na sborový výlet jsme vyjeli v 8.30 v počtu 23 lidí ve 4 autech. Program výletu byl velmi pestrý. Po zúčastnění bohoslužeb v Novém Jičíně, kde měl skvělé kázání MUDr. Susa, a po štědrém občerstvení s přednáškou o historii sboru jsme vyrazili směr hrad Starý Jičín. Na hradě byl zajímavý program s ukázkou dravců, krkavce a lišky. Program o těchto dravcích doplňovala country kapela Hubertus. Dále jsme pokračovali na kopec Svinec, kde jsme zakončili naše putování, a z krásně stráveného dne jsme měli pěkný zážitek.

 

David a Daniel Jelínkovi

Farář Jan Košťál (1908 – 1989)

11.5.2012 v 18.38

Sborový večer 16. 4. – Daniel Košťál o svém tatínkovi:

Dětství. V šesti letech odešel jeho otec do 1. světové války, dostal se do ruského zajetí. Během pochodu se napil vody z louže, dostal úplavici a zůstal v nemocnici. Tam se jeho stopa ztrácí.

Pokračování »

Den Diakonie 22.4.

v 18.37

Během dopoledních bohoslužeb při Dnu Diakonie byla pověřena pro službu v Diakonii nová ředitelka Diakonie – domácí péče Mgr. Zdislava Odstrčilová.

Pokračování »

Dr. Milada Horáková

1.4.2012 v 20.52

Na sborovou neděli 11. března přijal pozvání bratr emeritní synodní senior Pavel Smetana. Přijel se svojí ženou. Dopoledne nám posloužil kázáním a odpoledne přednáškou o Dr. Miladě Horákové. Přednáška byla rozsáhlá, ocituji tedy jenom krátce o osobnostech, které podstatným způsobem zasáhly do života Milady Horákové vedle příslušníků rodiny.

Anna Jelínková

Pokračování »

Památkáři a památky

7.3.2012 v 21.26

Hostem našeho sborového odpoledne byla Ing. arch. Alexandra Hurtová, která pracuje v Kroměříži v Národním památkovém ústavu na Odboru péče o památkový fond. Hlavním tématem odpoledne byl nově zrekonstruovaný zámek v Lešné u Valašského Meziříčí.

 

Pokračování »

Práce vězeňského kaplana

17.2.2012 v 17.21

Na sborový den 22.1.2012 přijeli z Pardubic hosté manželé Daniela a Daniel Ženatí. Bratr farář Ženatý dopoledne kázal a odpoledne povídal o své práci vězeňského kaplana. Jako kaplan pracuje v pardubické věznici na úvazek 0,2 vedle práce faráře v místním sboru a na Synodní radě v Praze. Do pardubické mužské věznice dochází již 6 let.

Pokračování »

Sborový večer s Velkou Lhotou

17.1.2012 v 21.20

20.12. přijeli na návštěvu bratři a sestry z Velké Lhoty. Prožíváme spolu již tradiční předvánoční setkání. Program si připravili manželé Košťálovi. Po biblickém úvodu následovala severská povídka a potom promítání diáků. Ty byly zaměřeny na sborový život a kazatele, kteří se vystřídali v našem sboru. Promítaly se také snímky ze sborových zájezdů.

Na závěr večera se povídalo. Děkujeme všem, kteří se večera zúčastnili a jakkoli k němu přispěli, zvláště manželům Košťálovým.

 

Anna Jelínková

 

Vánoční hra – Síť Boží lásky

v 21.16

Čtvrtou adventní neděli jsme se odpoledne sešli v kostele u tradičního divadla dětí. Předkládáme vám několik citátů z této hry a dvě písně. Autorem hry je sestra Daniela Zemková.

Pokračování »