ČCE Valašské Meziříčí » 2007 » Listopad

Archív: Listopad 2007

Shromáždění v listopadu

4.11.2007 v 13.55

Sborový den, sborový večer, bohoslužby v domově důchodců, seniorátní a celocírkevní shromáždění.

Gn 21,1 – 21

Možná vás to také napadlo. Proč musí Hagar se svým synem pryč? Jaké máme možnosti? Buď tu velice zbožnou, ale poněkud lapidární – Pán Bůh to tak chtěl nebo onu černobílou, která usilovně hledá na Izmaelovi sebemenší skvrnku, protože Bůh přece nejedná nespravedlivě.

O čem jedná naše staršovstvo – listopad 2007

Příprava volby nového kazatele

Sjezd mládeže

Letošní 17. sjezd (nejen) evangelické mládeže se konal v Litomyšli na téma komunikace s názvem „Mezi námi“ v termínu od 27. až do 30. září.

Minibar 5.-6.10.2007

V pátek 5. 10. jste si mohli okolo šesté hodiny večerní na náměstí ve Val. Meziříčí všimnout čtyř nenápadných chlapců se složenými novinami v podpaží. Těmto čtyřem chlapcům byla od jistých dívek nenápadně předána čokoláda, čímž se rozjel řetězec událostí, který nesl pracovní název Minibar.

Sobotní výlet menších dětí

V sobotu 27.10. pořádala Věra Jelínková a Hanka Bosáková výlet. Měli jsme sraz v 8.30 hod. u fary. Dorazilo 5 dětí: Já, Zuzka, Vojta, Pavel a Maty.

Obrazová galerie u Urbanů

Sborový večer jsme prožili u manželů Vladimíra a ing. Ludmily Urbanových. Bratr Urban začal dávat před dvaceti lety dohromady sbírku obrazů a grafik.

Daniel Heller, kandidát na našeho budoucího faráře

Hosty našeho říjnového sborového dne byli manželé Daniel a Alena Hellerovi. Daniel dopoledne kázal a odpoledne nám oba povídali o sobě a zodpovídali naše otázky.

Štěpán Rak a Alfréd Strejček

Dne 18. října se uskutečnil v našem kostele komponovaný pořad Štěpána Raka a Alfréda Strejčka s názvem Vivat Carolus Quartus. O tom, že zájem o téma i umělce byl velký, svědčí to, že se kostel posluchači úplně naplnil.

Bystřice podzim 2007

Literární dílka účastníků