ČCE Valašské Meziříčí » 2008 » Září

Shromáždění v září

6.9.2008 v 16.51

Sborový večer: pondělí 22.9. v 18.30

Sborová neděle: neděle 28.9. – 9.30 bohoslužby; 15.00 hudební nešpor ve Stříteži nad Bečvou

První list korintským 1,26-29

„Jak to, že v církvi máte takovéhle lidi?! Podívejte se na ně – v neděli vysedávají v kostele, ale sotva z něj vyjdou…“ Stále znovu člověk (ať už přímo nebo z doslechu) slyší výčitku: a pak následuje menší či větší seznam špatných charakterových vlastností, zlého mluvení či jednání. A někdy také dodatek „já do kostela nechodím, ale desatero dodržuju…“

O čem jedná naše staršovstvo – září 2008

• Zástupci apoštolské církve se obrátili na staršovstvo s žádostí o zapůjčení kostela na sobotu 27. září 2008. Staršovstvo souhlasí. Služba – bratr Trusina.

Malý tábor

Jmenuji se Adéla Vodičková a bydlím ve Starém Městě. Po prázdninách půjdu do 2. třídy. Moc jsem se na tábor do Bratřejova netěšila, protože to bylo poprvé, ale nakonec se mi z tábora nechtělo.

Velký tábor 2008 – Putování s Tóbitem

Letošní tábor, tentokrát na téma Putování s Tóbitem, už tradičně začínal na za-čátku července a sešli jsme se opět na tradičním místě – v ulici Blahoslavově, popis-ného čísla 3, tedy na faře ve Valmezu.

Sázava 2008

Letos jsme do našich nabitých prázdnin zařadili sjíždění řeky v termínu 28.7.-2.8.2008. Nyní to byla klidná říčka Sázava lemována nádhernou přírodou.

Puťák

V sobotu 9. srpna jsme se sešli na faře a vydali se přes Medůvku na Velkou Lhotu. Téměř celou cestu nám pršelo, ale statečně jsme došli do cíle, ve kterém jsme usušili boty a kde nám Honza Krupa připravil bramboračku.

Grilování s Diakonií

Jen nám dejte příležitost a my se už budeme umět radovat. Radovat z nového dne, z pěkného počasí, ze setkání se starými známými, z možnosti navázat nové vztahy. Tak nějak mohli uvažovat klienti Diakonie domácí péče, denního stacionáře a hospice Citadela. Protože oni tuto příležitost dostali a také ji jaksepatří využili.

Dopis od Vojtěšky Gregorkové

Pracovala v domácí péči jako sociální pracovnice – přes Diakonii dělá rok dobrovolnici v Itálii a toto je její první dopis:

Výstava obrazů ze sbírek bratra Vladimíra Urbana

Památník Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově Vás zve na výstavu pana Vladimíra Urbana