Archív: Duben 2009

Jan 12, 23-25

5.4.2009 v 19.51

Před časem mi byla vložena do dlaně dvě obilná zrnka. Vlastně jen jedno. To druhé nebylo obilné, ale umělé. Měl jsem určit, které je pravé. Nedovedl jsem to. Jedno bylo k nerozeznání od druhého. I chemické složení toho umělého lze do všech setinek poskládat a namíchat, aby odpovídalo hodnotám toho pravého.

O čem jedná naše staršovstvo – duben 2009

• Seniorátní a celocírkevní shromáždění

• seniorátní kurz mládeže 1.-3.5.2009 v Ja­vorníku nad Veličkou
  • zkouška seniorátního zpěvu 19.4.2009 na Velké Lhotě

Zápis z výročního sborového shromáždění farního sboru Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí konaného dne 8. března 2009

Výroční sborové shromáždění zahájil bratr kurátor Daniel Košťál, který také jeho jednání předsedal. Zapisovatelem byl zvolen bratr Pavel Trusina, ověřovateli zápisu byli zvoleni sestra Jiřina Besedová a bratr Pavel Hromádka.

Zpráva o činnosti sboru přednesená farářem Martinem Férem

Bratři a sestry, výroční zpráva o životě sboru není jen souhrnem informací a statistických údajů – ale také (a snad i především) ohlédnutím za tím, co jsme směli i v minulém roce ve společenství sboru přijímat jako dar a posilu a za co můžeme být vděční.

Zpráva o hospodaření sboru ČCE ve Valašském Meziříčí za rok 2008

Výsledky podvojného účetnictví zpracované v účetním programu Xaverius jsou následující položky:

Zpráva o kontrole účetních záznamů

Kontrola byla provedena dne 28. února 2009 za přítomnosti bratra Daniela Popeláře a zvolenou komisí, t.j. sestrami Jarmilou Valchařovou a Annou Jelínkovou. Bratr Popelář připravoval během roku podklady pro podvojné účetnictví. Ve funkci pokladníka je sestra Milena Hrtusová.

Víkend mládeže 20.-22.3.

Někdy před půl rokem jsme se v mládeži sešli a hledali termín další mládežnické víkendovky. A jelikož se stále něco děje, společný termín byl stanoven až na 20. března.

Den Diakonie

Při dopoledních bohoslužbách byli pověřováni noví zaměstnanci Diakonie – domácí péče:

Sborový večer 23.3. – Jak poslouchám kázání?

Na sborový večer si pro nás farář Martin Fér připravil test. Zkuste se nad otázkami také zamyslet:

5. ročník programu věnovaný Izraeli: Chaverut – přátelství aneb K triumfu zla postačí, když slušní lidé nebudou dělat nic

V měsíci březnu proběhl v řadě již pátý program, který iniciovalo město Valašské Meziříčí ve spolupráci s ICEJ (křesťanským velvyslanectvím v Jeruzalémě). Kvalita, aktuálnost a vysoká úroveň těchto programů byla již tradiční.