ČCE Valašské Meziříčí » 2009 » Červen

Archív: Červen 2009

V bezpečí pod Božími křídly

7.6.2009 v 21.06

Joz.3,14.16.17 „Lid vytáhl ze svých stanů, aby přešel Jordán… Kněží, nesoucí schránu smlouvy, šli před lidem… Tu vody, řítící se shora, zůstaly stát… Kněží, nesoucí schránu Hospodinovy smlouvy, stáli nepohnutě na suché zemi uprostřed Jordánu a celý Izrael přecházel po suchu.“

O čem jedná naše staršovstvo – červen 2009

• Bratr Mikš pokračuje v zajišťování bohoslužebného nádobí pro vysluhování večeře Páně. Na příští poradě staršovstva podá veškeré další informace včetně cenových nabídek, aby staršovstvo mohlo včas rozhodnout.

Víkendovka malých 17.-19.4. – z jiného pohledu – Milosrdný Samařan

V pátek jsme se sešli ve Valašském Meziříčí nebo na Bystřičce. Všichni jsme nastoupili do autobusu a jeli do Hošťálkové. Na místě jsme si položili věci a šli jsme se seznamovat. Byla to samozřejmě hra!!! Rozdělili jsme se do tří skupin.

Seniorátní dny mládeže v Javorníku

Letošní seniorátky se konaly 1.-3. května v Javorníku nad Veličkou. Z naší mládeže nás jelo celkem 5. Vlaková spojení jsou do Javorníků velice zajímavá, protože jsme asi 6× přestupovali, ale nakonec jsme přece jen do Javorníku v páteční podvečer dojeli.

Od Monte Carla k TWR

Monte Carlo (jedna ze čtyř částí Monackého knížectví), kdo by se tam nechtěl podívat. Daňový ráj, casina a okruh pro formule 1. Ale nejen o tom jsme si povídali na sborové neděli 26. 4. s ředitelem TWR Alešem Bartoškem.

Práce s bezdomovci

bylo téma sborového odpoledne 24. května, kdy byl naším hostem ordinovaný presbyter bratr Antonín Plachý z Opavy. Dopoledne nám posloužil kázáním.

Z valné hromady občanského sdružení

• Žádáme všechny sympatizující s občanským sdružením, aby veškeré zápůjčky ma-teriálu projednávali s hospodářem Martinem Fojtů popř. s Danielem Bosákem.

Brigáda na stavbu tábora

Jako již tradičně i letos budeme 27.6. (poslední sobotu v červnu) stavět tábor. Všichni mladí, staří, muži, ženy, děti jsou zváni. Doufám, že loňský rekord 33 stavitelů bude letos překonán. Sraz v 8.00 27.6.2009 na tábořišti v Hošťálkové. Odjezd v 7.30 od fary ve Valašském Meziříčí. Bližší informace podá Martin Fojtů – tel.: 737 085 870.

Koncert skupiny Noční optika

Základ pro koupi zvedáku je 5 390,– Kč – výtěžek z koncertu. Zbývá ještě sehnat 35 000,– Kč. Děkujeme sboru za prostory, službu i účast.

Dobromila Krupová

Štěpán Rak pro hospic Citadela

Hudbymilovní občané, kteří si ve středu 27. května 2009 v podvečer našli cestu do valašskomeziříč­ského kostela Českobratrské církve evangelické, byli svědky nevšedního kulturního zážitku. Na koncertu, uspořádaném jako charitativní akce ve prospěch hospice Citadela, vystoupil vzácný host – kytarový interpret a komponista světového jména – Štěpán Rak.