Archív: Září 2009

V bezpečí Božího domu.

6.9.2009 v 20.31
Mat.24,38 „Jako tehdy před potopou hodovali a pili, ženili se a vdávaly až do dne, kdy Noe vešel do korábu a nic nepoznali, až přišla potopa a zachvátila všecky…“ Gn.6,13 „I řekl Bůh Noemu: Udělej si archu z goferového dřeva… Vejdeš do archy a s tebou tvoji synové, tvá žena, i ženy tvých synů.“ .. Gn.7,22 „Noe udělal všechno přesně tak, jak mu Bůh přikázal.“ 

Pokračování »

O čem jedná naše staršovstvo – září 2009

v 20.28

• Staršovstvo povolalo bratra Václava Fuksu za řádného člena staršovstva namísto odstěhovavší se sestry Daniely Bosákové.

Pokračování »

Výstava ke sto letům našeho kostela

v 20.25

Vernisáž výstavy bude 1. října v 17.00 v Zámku Kinských. Výstava 100 let evangelického kostela ve Valašském Meziříčí bude v přízemní pravé místnosti a potrvá do 6.1.2010. Přijďte se podívat a přiveďte své přátele.

Pokračování »

Tábor malých dětí

v 20.24

Letos se opět konal malý tábor v Bratřejově na téma „putování s Abrahamem”. Byli jsme rozděleni do tří skupinek: Poutníci, Světoběžníci a Cestovatelé.

Pokračování »

Lužnice 2009 (= voda mladší mládeže Valmezu a okolí)

v 20.22

• měli jsme auto

• Culka onemocněla (někteří další to stihli v průběhu vyléčit)

• Alen si píchla hřebík do nohy

Pokračování »

Sborový zájezd

v 20.20

7.6. 2009 jsme se vydali na sborový výlet do Šternberka. Jako první jsme zavítali do zdejšího sboru, kde jsme se zúčastnili bohoslužby a přivítali jsme se s tamními obyvateli.

Pokračování »

Vaječina na Mikulůvce

v 20.19

28. června 2009 jsme zavítali do nové stylové dřevěnice Bosáků. Příjemná kuchyň s kachlovými kamny nás přivítala teplem domova, když venku mrholilo.

Pokračování »

Máme nového faráře

v 20.18

Od prvního září nastupuje do služby v našem sboru nový farář Daniel Heller. Vítáme jej i jeho ženu Alenu a děti: Anežka, Vojta a Marie. Děkujeme faráři Martinu Férovi z Růžďky, který náš neobsazený sbor rok a půl administroval.

Evangelický toleranční kostel z Huslenek ve skanzenu v Rožnově

v 20.17

20. června tohoto roku byla odpoledne slavnost v nově postaveném dřevěném tolerančním kostele v horské dědině ve skanzenu v Rožnově.

Pokračování »

Hospicovou kapli zdobí nový obraz

v 20.15

Obraz s názvem Anděl zdobí ode dneška ekumenickou kapli ve valašskomeziříčském hospici Citadela. Dílo akademického malíře a sochaře Jana Františka Kováře darovala Nadace Děti – kultura – sport.

Pokračování »