Archív: Listopad 2009

Listopadové číslo časopisu

8.11.2009 v 17.36

Kompletní listopadové číslo Našeho časopisu v pdf formátu je k nahlédnutí zde: Listopad 2009

Gn 11,1.6-7

Celá země byla jednotná v řeči i činech. … Hospodin řekl: „Hle, jsou jeden lid a všichni mají jednu řeč. A toto je teprve začátek jejich díla. Pak nebudou chtít ustoupit od ničeho, co si usmyslí provést. Nuže, sestoupíme a zmateme jim tam řeč, aby si navzájem nerozuměli.“

O čem jedná naše staršovstvo – listopad 2009

• Prodejní cena almanachu ke stému výročí postavení našeho kostela je v hodnotě 70,– Kč/kus.

Den reformace – 31.10.

Slavíte Den reformace? Možná méně než to, že slaví památka zesnulých, víme to, že poslední říjnový den je památkou reformace. Takový zapadlý svátek – možná proto, že se nescházíme k bohoslužbám; v evangelických církvích na západ od nás se však v tento den běžně bohoslužby slaví.

Potáborová akce

Tak jako poslední tři roky, tak i letos si tradičně účastníci tábora, ale také veteráni chtěli zavzpomínat na nezapomenutelné zážitky z táborů.

SJEZD (NEJEN) EVANGELICKÉ MLÁDEŽE

I letos se, jako každý rok, uskutečnil sjezd (nejen) evangelické mládeže, tentokrát v Kolíně. Téma letošního sjezdu bylo Pod vlivem… např. party, reklamy, internetu, partnera atd.

Víkendovka malých dětí

Tentokrát se víkendovka malých dětí konala na faře v Pržně. Bylo nás osm dětí a tři vedoucí.

Sborový večer

Na sborový večer jsme měli tentokrát pozvanou paní Mgr. Jiřinu Fabiánovou z místního Muzea. Paní Fabiánová vytvářela výstavu o našem kostele a slíbila nám povědět něco o Jiříku Třanovském.

Vernisáž výstavy 100 let kostela

Vernisáž výstavy proběhla ve čtvrtek 1. října odpoledne. Úvodní slovo měl Daniel Heller a pěvecký sbor zpíval písně z evangelického zpěvníku 419 „Mocný Bože, při Kristovu“ od Martina Luthera a 189A „Hrad přepevný jest Pán Bůh náš“ od téhož autora v překladu Jiřího Třanovského.

Jiří Hambálek

Ve středu 21.10. zemřel po úrazu a následné krátké, ale těžké nemoci ve věku nedožitých 66 let bratr Jiří Hambálek z Fügnerovy ulice 315, člen našeho sboru.