Archív: Prosinec 2009

Prosincové číslo časopisu

5.12.2009 v 12.58

Kompletní prosincové číslo Našeho časopisu v pdf formátu je k nahlédnutí zde:Prosinec 2009

Bohoslužby během vánočních svátků a na přelomu roku

20.12. neděle 9.30 4. adventní neděle – dětská vánoční hra

Epištola Římanům, 13. kapitola, 11.-12. verš

Víte přece, co znamená tento čas: už nastala hodina, abyste procitli ze spánku; vždyť nyní je nám spása blíže, než byla tenkrát, když jsme uvěřili. Noc pokročila, den se při-blížil. Odložme proto skutky tmy a oblečme se ve zbroj světla.

O čem jedná naše staršovstvo – prosinec 2009

• Žádosti – manželé Fuksovi požádali o křest syna Vojtěcha ponořením – staršovstvo souhlasí, termín bude upřesněn, téma křtu bude předmětem některého nedělního sborového odpoledne

Zlatokopové v Quebecu 28.-30.10.

Byla to víkendovka, až na to, že byla čtyřdenní. Vedoucí byli dobrý. Každý den jsme hráli aspoň čtyři VVHáčka (velké víkendové hry). Sice hodně pršelo a bylo hodně bláta, ale přesto se mi víkendovka líbila a příště pojedu určitě zas.

Sborový večer – Jiří Třanovský 2.část

Na sborový večer 19.10. jsme pozvanou paní Mgr. Jiřinu Fabiánovou z místního Muzea. Paní Fabiánová vytvářela výstavu o našem kostele a slíbila nám povědět něco o Jiříku Třanovském.

1. listopadu 2009 – sto let od otevření našeho nově postaveného kostela

Při dopoledních slavnostních bohoslužbách kázal synodní senior Joel Ruml a byla vysluhována svatá večeře Páně.
Slavnostní odpoledne bylo tvořeno několika bloky.

Sborový den 22. listopadu

Hosty sborového odpoledne byli manželé akademická malířka Karla Palátová a architekt Jaroslav Palát z Pržna. Mimo svá zaměstnání se věnují řešení nových modliteben dnešní doby. Mluvilo se nejvíce o modlitebně v Pržně.

Procházka po staletích s českou tištěnou biblí

Na toto téma bylo odpolední setkání ve čtvrtek 12. listopadu v zámku Kinských. Večerem nad stránkami starých biblí provázela Mgr. Jiřina Fabiánová.

Jarmila Bartoňková

V pátek 20.11. zemřela po dlouhé a těžké nemoci ve věku nedožitých 81 let paní Jarmila Bartoňková, rozená Ryšková, členka našeho sboru. Narodila se 20.6.1928 v Bo­huňovicích u Olomouce, vyrostla však na Valašsku, na Santově nad Malou Bystřicí.