Archív: Březen 2010

Březnové číslo

5.3.2010 v 14.57

Kompletní březnové číslo Našeho časopisu najdete zde: Březen 2010.

Izajáš 58, 6-10

„Zdalipak půst, který si já přeji, není toto: Rozevřít okovy svévole, rozvázat jha, dát ujařmeným volnost, každé jho rozbít? Cožpak nemáš lámat svůj chléb hladovému, přijímat do domu utištěné, ty, kdo jsou bez přístřeší? Vidíš-li nahého, obléknout ho, nebýt netečný k vlastní krvi? Tehdy vyrazí jak jitřenka tvé světlo a rychle se zhojí tvá rána.

O čem jedná naše staršovstvo – březen 2010

• Dne 11. dubna 2010 v 16.00 hodin se uskuteční v našem kostele koncert Slávka Klecandra. Vstupné dobrovolné. Výtěžek půjde Diakonii. Služba: bratr Koláček.

Zpověď v naší církvi – sborový večer 8.2.

V úvodu jsme se zamýšleli nad několika biblickými texty. První byl z druhé Samuelovy 12,1–13. Jedná se zde o Davidovo pokání. Jak poznám, že jsem něco provedl? Jak pomoci člověku, který nepozná svoji vinu?

Sborové odpoledne 28. 2.

I sborové odpoledne bylo na téma Svátost smíření. Tentokrát byl hostem mladý farář Jan Bleša z Kelče. Katolická církev má 7 svátostí (křest, zpověď – svátost smíření, eucharistie, biřmování, manželství, kněžství a pomazání nemocných). Podstata těchto svátostí je, že jsou viditelná znamení Boží milosti.

Devadesátníci v našem sboru

Navazujeme na článek v časopise 112 s omluvou všem, kteří při jeho čtení zjistili, že text byl připraven již na podzim 2009, ale pro mnoho jiných materiálů (výročí 100 let našeho kostela aj.), byl vytištěn až v letošním únorovém čísle.

Vladislav Ježík

Bratr farář Vladislav Ježík se narodil 18. ledna roku 1923 ve Zlíně, v rodině klempíře. Měl jednoho bratra Karla. Po absolvování střední školy pracoval během války ve zlínských gumárnách. Už v mládí jej velice ovlivnil farář Moravec, který tehdy ve Zlíně působil. Ten měl také určující podíl na skutečnosti, že se bratr Vladislav Ježík rozhodl pro studium bohosloví.

MAŠKARNÍ BÁL

Kdo se 4. 2. 2010 ocitl v denním stacionáři pro seniory, vrátil se v čase o osmdesát let zpět. Ve středisku Diakonie ČCE se pro klienty konal maškarní bál ve stylu třicátých let.

Srdečně zveme na Den Diakonie, který se uskuteční v neděli 28.3.2010 v prostorách valašskomeziříčského sboru

Dopoledne zahájíme společnými bohoslužbami v 9.30, při nichž bude vysluhována Večeře Páně, a ke své službě v Diakonii budou pověřeni noví pracovníci.
Po společném obědě se sejdeme k odpolednímu programu, který začne ve 14 hodin. Tentokrát jej chceme pojmout netradičně.