Archív: Říjen 2010

Říjnové číslo Našeho časopisu

24.10.2010 v 12.34

Zde si můžete prohlédnout říjnové vydání časopisu: Říjen 2010.

2Kr 2,8-14

Elijáš vzal svůj plášť, svinul jej, udeřil do vody a ta se rozestoupila, takže oba přešli po suchu. A stalo se, jak přešli, že Elijáš řekl Elíšovi: „Požádej, co mám pro tebe udělat, dříve než budu od tebe vzat.“ Elíša řekl: „Ať je na mně dvojnásobný díl tvého ducha!“

O čem jedná naše staršovstvo – říjen 2010

• Staršovstvo rozhodlo, že výše úhrady za poskytování kostela pro konání koncertů necharitativní povahy bude na poradách staršovstva projednávána a rozhodována individuálně případ od případu.

Velký tábor 2010 – Prérijní cestou

Letošní tábor jsme si hráli na Indiány. Byli jsme 4 skupinky: Ohenunpa (Dva kotlíky), Sičangu (Spálená stehna), Sissetové (Vesnice, kde se jedí ryby), Oglalové (Roztroušení).

Puťák

Jak už to tak v posledních několika letech bývá, a letošní léto nebylo výjimkou, připravila valašskomeziříčská mládež nejen pro sebe, ale i pro mládežníky z širokého okolí, puťák. Putování po valašských kopcoch jsme odstartovali z fary ve Valašském Meziříčí dne 16. srpna.

Košt různých novot na téma liturgické zpěvy

Na sborový večer 20. 9. byl naším hostem celocírkevní kantor Ladislav Moravetz. V Českém Bratru píše články o církevní hudbě. Každý kalendářní rok má zaměřený určitým směrem.

SIONISMUS

Na sborové odpoledne 26.9. přijal pozvání bratr Jindřich Kimler z Církve Bratrské z Hranic na Moravě. Již jeho děda měl velkou lásku pro Izrael, kterou předal jeho otci a z otce na syna.

Koncerty pro Citadelu se stávají už tradicí

Dne 23. září 2010 se v kostele Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí konal další z benefičních koncertů pro hospic Citadelu.

Projekt „Dny paměti“ – Časný skrínink poruch paměti

Projekt ČALS+Pfizer+Ipsen

Humor za kostelem

Zemřel skalní komunista, známý otevřený bojovník proti náboženství. Jeho žena mu však objednala církevní pohřeb. Kněz byl postaven před těžký problém, co říci nad hrobem.