Archív: Listopad 2010

Listopadové číslo časopisu

14.11.2010 v 20.51

Listopadové číslo Našeho časopisu je k prohlédnutí zde: Listopad 2010.

Židům 4,12-16

v 16.50

Slovo Boží je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce. Není tvora, který by se před ním mohl skrýt.

Pokračování »

O čem jedná naše staršovstvo – listopad 2010

v 16.48
• Setkání staršovstva s konfirmandy a jejich rodiči se koná ve středu 3.11. v 19.00 

Pokračování »

Sjezd mládeže

v 16.46

Letošní sjezd se konal 24. – 27. září ve Svitavách a byl na téma Zbořené chrámy. Přednášky, workshopy, divadla, pobožnosti, dílny a další aktivity se tedy točily kolem krize a krizí dnešního věku, jako např. ekonomická, krize v církvi, krize ve vztazích atd.

Pokračování »

Vánoční hra

v 16.45

Milí přátelé, již nyní Vás srdečně zveme na představení vánoční hry, které připravují učitelé nedělní školy spolu s mládeží. Letos se bude hrát už na třetí adventní neděli, 12. prosince, při bohoslužbách od 9.30 hodin.

Pokračování »

Dobré plody evangelictví

v 16.45

Nad tímto tématem se s námi zamýšlel host sborového večera 18.10. – bratr farář Petr Pivoňka ze Zlína. Setkání jsme zahájili písní 397 a kralickým textem Ko 3,16: Slovo Kristovo přebývejž v vás bohatě se vší moudrostí, učíce a napomínajíce sebe vespolek žalmy a zpěvy a písničkami duchovními, s milostí zpívajíce v srdci svém Pánu.

Pokračování »

Ohlédnutí za prázdninami

v 16.38

Na sborovou neděli odpoledne si pro nás připravila mládež povídání a obrázky z prázdninových akcí. Jako první nám představila Jana Bosáková tábor malých dětí, který se konal od 4. do 10. července.

Pokračování »

Pena Sabevová a Marie Plachá

v 16.36

Ve středu 6.10. zemřela po krátké nemoci ve věku 92 let paní Pena Sabevová, řečená Pavla, ze zahradnictví u Kauflandu, které založila a pak provozovala spolu se svým manželem.

Pokračování »

Sociálně – rekondiční pobyt pro seniory v Bystřici pod Hostýnem

v 16.34

Slunce prohřívalo lehký vánek pofukující se kolem sv. Hostýna a jeho okolí. Zlatavé a jinak barevné listí stromů vytvářelo hřejivou podzimní scenérii. Občas proletěl kolem penzionu Sola Gratia zapomenutý motýl nebo si ptáci prozpěvovali poslední písně před zimou.

Pokračování »

Jak vnímá tento pobyt jedna z účastnic?

v 16.33

Když mi paní vedoucí v Diakonii nabídla už tradičně rekreační zájezd do Bystřice p. H., hodně jsem se rozmýšlela. V devadesáti letech se už těžko rozhoduje, zvláště když člověk u svých hodných dětí má krásné zázemí.

Pokračování »