Archív: Březen 2011

Březnový časopis

18.3.2011 v 15.53

Březnové číslo časopisu je k nahlédnutí zde: Březen 2011.

Kazatel 11,1.4-5

16.3.2011 v 7.34

Pouštěj svůj chléb po vodě, po mnoha dnech se s ním shledáš. Kdo příliš dá na vítr, nebude sít, kdo hledí na mraky, nebude sklízet. Jako nevíš, jaká je cesta větru, jak v životě těhotné vznikají kosti, tak neznáš dílo Boha, který to všechno koná. (Kazatel 11,1.4–5)

O čem jedná naše staršovstvo – březen 2011

• Žádosti o křest a svatbu. O křest dítěte Davida požádali Irma a Hynek Vachníkovi z Poličné. O požehnání sňatku požádali Daniel Bartoň a Annie Osborne. Staršovstvo souhlasí.

Sborový večer 21. února

Na únorovém sborovém večeru jsme si povídali o křesťanské službě. Čerpali jsme z poznámek z přednesených referátů na presbyterní konferenci sestry farářky Trgalové z Českého Brodu a synodní kurátorky L. Valkové.

Co mohou udělat církve pro spravedlivý obchod?

To bylo téma sborového odpoledne 27. února. Hosty byli kazatelé Církve československé husitské Jiří Silný a Sandra Zálabová. Podtitul tohoto zamyšlení byl – proč by se měly církve v tomto obchodu angažovat?

7. ročník programů věnovaných Izraeli: CHAVERUT – PŘÁTELSTVÍ

Město Valašské Meziříčí ve spolupráci s českou pobočkou ICEJ připravilo 7. ročník série programů věnovaných Izraeli pod názvem – CHAVERUT – PŘÁTELSTVÍ.

Lutherova lípa či jiný strom (sr Lk 21,29b) – dokončení z minulého čísla

15.3.2011 v 13.07

Slavnostní vysazení Lutherova stromu proběhne v neděli 17. dubna v rámci sborového dne, který se bude výjimečně konat třetí neděli v měsíci. Hostujícím kazatelem bude bratr farář Daniel Ženatý, náměstek synodního seniora. Přemýšlel jsem o tom, jak by takové sázení stromu mohlo vypadat.

ACH, TA PAMĚŤ!

Zapomínáte? Zapomínáte čím dál tím víc? Každý člověk občas na něco zapomene. Přesto není dobré mávnout nad problémy s pamětí rukou se slovy: „V mém věku už je to normální.“