Archív: Září 2011

Zářijový časopis

18.9.2011 v 15.42

Zářijové číslo časopisu v pdf formátu je zde: Září 2011.

Mt 16,16-18.21-27

16.9.2011 v 8.15

Když Ježíš přišel do končin Cesareje Filipovy, ptal se svých učedníků: „Za koho lidé pokládají Syna člověka?“ Oni řekli: „Jedni za Jana Křtitele, druzí za Eliáše, jiní za Jeremiáše nebo za jednoho z proroků.“ Řekne jim: „A za koho mě pokládáte vy?“ Šimon Petr odpověděl: „Ty jsi Mesiáš, Syn Boha živého.“

O čem jedná naše staršovstvo – červen 2011

červen
  • Staršovstvo rozhodlo poskytnout dar Dětské misii ve výši 1000,– Kč.

Malý tábor

První týden o prázdninách jsem byl na táboře na hájence Nivka. První dva dny nám tam pršelo. Bylo nás 15 dětí. Rozdělili nás do tří skupinek: Jožinové, Sekáči a Farmáři – podle jména JOSEF.

Konfirmace Josefa Poláška

Na svatodušní neděli 12. června byl konfirmován Josef Polášek. Je krásné, když se člověk takto s odstupem času rozhodne, že by se chtěl sám veřejně ke svému křtu přiznat. Bratr Polášek nám dal k dispozici svoje vyznání. Všichni mu děkujeme za tuto zvlášť radostnou neděli.

Výlet na Landek

V neděli 19.6.2011 uspořádal náš sbor výlet do Ostravy, jehož součástí byla i prohlídka Landeku – muzea hornictví. Dopoledne jsme navštívili jako již tradičně bohoslužbu v kostele v Husově sadu v centru města a po malém občerstvení na faře jsme zamířili na radniční věž, odkud je vidět až do Polska.

Sborový večer na Velké Lhotě

23. 6. byl na Velké Lhotě společný sborový večer. Sešlo se nás hodně a večer byl pěkný. Velký úspěch měla úvodní biblická úvaha Pavly Taurkové:

Křest Jana Hellera

Manželé Hellerovi požádali staršovstvo sboru o křest pro syna Jana, který by vykonal při shromáždění v našem kostele farář Římskokatolické církve Pavel Stefan. Staršovstvo souhlasilo. Křest byl 17. července, kdy měl bohoslužby v našem sboru bratr senior Jan Krupa.

Letní cestování denního stacionáře

Klienti, dobrovolníci, přátelé a pracovníci denního stacionáře se sešli ve čtvrtek 30. 6. 2011 v Diakonii ČCE – středisku ve Valašském Meziříčí, aby společně podnikli cestu do Rožnova pod Radhoštěm. Program byl předem naplánován. Naše očekávání směřovalo především do firmy, kde jsme mohli slyšet a zejména pak i vidět proces výroby svíček.

Letní posezení v zahradě

Jak prožívají prázdninové dny klienti Diakonie ČCE – střediska ve VM a hospice Citadela?

Diakonie ČCE – středisko ve Valašském Meziříčí a hospic Citadela si pro letošní již čtvrté společné grilování vybralo datum 18. 8. 2011. Lepší volbu jsme si nemohli přát.