Archív: Březen 2012

Březnové číslo časopisu

7.3.2012 v 21.40

Zde si můžete prolistovat březnový časopis: Březen 2012.

Proroctví Izajášovo 43,18-20.22-26

v 21.37

„Nevzpomínejte na věci dřívější, o minulosti nepřemítejte. Hle, činím něco docela nového a už to raší. Nevíte o tom? Já povedu pouští cestu, pustou krajinou řeky. Čest mi vzdá zvěř pole, šakalové i pštrosi; obdařil jsem poušť vodou a pustou krajinu řekami, abych napojil svůj vyvolený lid. Lid, jejž jsem vytvořil pro sebe, ten bude vyprávět o mých chvályhodných činech.

Pokračování »

O čem jedná naše staršovstvo – březen 2012

v 21.36
  • Staršovstvo vysílá sestru Tyralíkovou na seminář pro pastorační pracovnice v Praze.

Pokračování »

Pozvání na Chaverut

v 21.35

Město Valašské Meziříčí ve spolupráci s českou pobočkou ICEJ připravilo 8. ročník série programů věnovaných Izraeli pod názvem – CHAVERUT – PŘÁTELSTVÍ.

 

Pokračování »

Živoucí sen Krošenk

v 21.34

Poslední únorový víkend mnohým z naší valmezácké party bodla změna každodenního prostředí. Vypravili jsme se do útrob valašského kraje, do idylické pohádkové chaloupky, celé ze dřeva, do ráje ticha a království zimy.

Pokračování »

Památkáři a památky

v 21.26

Hostem našeho sborového odpoledne byla Ing. arch. Alexandra Hurtová, která pracuje v Kroměříži v Národním památkovém ústavu na Odboru péče o památkový fond. Hlavním tématem odpoledne byl nově zrekonstruovaný zámek v Lešné u Valašského Meziříčí.

 

Pokračování »

Humor za kostelem

v 21.25

Měla se konat svatba, pan farář však viděl, že je ženich opilý, tak jim řekl: „Přijďte za týden!“ Další sobotu se však ženich opět značně motal, proto jim domluvil: „Svatební obřad je vážná věc, je to svátost, tu by měl člověk přijímat střízlivý. Přijďte za týden!“

Pokračování »

Maškarní bál

v 21.24

Nastal únor, doba plesů, merend a karnevalů. Také pracovníci denního stacionáře Diakonie ČCE připravili pro své klienty osvěžení běžných aktivit v podobě karnevalu na téma pohádky a pohádkové bytosti. Napadá Vás: „Senioři a karneval?  Je to vůbec důstojné?“

Pokračování »

Diakonie ČCE opět vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc sirotkům v Etiopii

v 21.21

Praha, 6. 2. 2012: Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové pomoci vyhlašuje veřejnou sbírku na podporu etiopských žen pečujících o sirotky, oběti epidemie AIDS. Sbírka je vyhlášena od 22. února do Velikonoc 2012 pod mottem „stavíme lidi na nohy“.

Pokračování »