Seniorátní dny mládeže v Růžďce 9. – 11.2. Až to se mnú sekne… (aneb o smrti)

V pátek večer jsme se dopravili do Růžďky. Po úvodním zamyšlení Martina Féra nám Dan Heller vysvětlil pravidla hry „Vražda na faře“ a během občerstvení každému přidělil nějakou roli.

Když jsme všichni věděli, koho představujeme, sehráli jsme scénku z oslavy narozenin, při které byla hraběnka otrávena. Po asi dvouhodinovém vyšetřování jsme zjistili, že jed do poháru podstrčila hraběnce komorná.

V sobotu po snídani měla Jana Zhánělová pobožnost. Na čtvrt na deset potom přijel Mgr. Ivan Mynář (profesor Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm), který nám vyprávěl o pohledu na smrt jednotlivých filozofů. Diskutovali jsme na téma eutanázie. V poledne byl oběd a o půl druhé jsme šli na procházku. Vyšli jsme na kopec, zahráli na louce několik her a šli zpět na faru. Tam už byl nachystaný Ing. Miloslav Běťák (ředitel Hospicu Citadela) se sestrou Rút Kopeckou, kteří nám povídali, co je to hospic, jak hospic funguje a jak se tam starají o klienty. Po večeři nám předvedl své písničky Rudolf Brančovský (zpěvák, kytarista a textař kapely Veselá Zubatá). Na poslední dvě skladby se k němu přidala Hanka Frenštacká se saxofonem a Matěj Červenka je doprovodil na klavír. Když už jsme byli hudebně naladěni, zkusili jsme písně na nedělní bohoslužby. V deset hodin večer jsme se šli projít na hřbitov. Cestou jsme se asi šestkrát zastavili a předčítali si povídku Jáma a kyvadlo od E. A. Poea.

V neděli po snídani jsme se sbalili a uklidili sborovou místnost. Při bohoslužbách jsme zpívali několik písní ze Svítáku. Potom už jsme se jen loučili a odjížděli do svých domovů.

Eva Jelínková

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.