Spirituál kvintet pro Hospic Citadela

V neděli 20. 11. 2011 zavítala do Valašského Meziříčí první česká folková skupina Spirituál kvintet, která loni oslavila pět desetiletí úspěšné umělecké činnosti.

Členové Spirituál kvintetu se rozhodli, že svou hudbou a zpěvem pomohou činnosti, kterou provozuje hospic Citadela v nedávno otevřeném Domě sociálních služeb, a že zároveň udělají radost lidem na sklonku života, kteří jsou klienty hospice.

V neděli dopoledne nejprve zazpívali několik písní ve dvoraně hospice Citadela. V podvečer pak v evangelickém kostele uspořádali dvouhodinový benefiční koncert, v němž se střídaly spirituály, gospel songy a folkové skladby, a nakonec zazněly také adventní a vánoční písně, přestože do začátku adventu ještě pár dnů chybí. Zájemců o poslech nestárnoucího repertoáru Spirituál kvintetu bylo víc, než mohl kostel pojmout.

Účastníci koncertu zaplatili formou sponzorského vstupného, jehož cena začínala na 150 Kč, celkem 124 651 Kč. Stejnou částku daruje jako sponzorský dar valašskomeziříčská firma Posad Steel, která hospic Citadela pravidelně podporuje. Nadace Divoké husy poskytne dalších 60 000 Kč. Účinkující společně s účastníky vytvořili na koncertě úžasnou atmosféru, která všem udělala opravdovou radost a leckoho povzbudila k nové naději. Z výtěžku úspěšného benefičního koncertu budou pořízeny okenní záclony a závěsy, přikrývky, polštáře, povlečení, prostěradla, podložky, polohovací vaky a další kompenzační pomůcky pro klienty.

Se zařízením, v jehož prospěch byl koncert uspořádán, a se službami, které nabízí, se můžete seznámit během dne otevřených dveří v pátek 25. 11. 2011 od 9 do 15 hodin. Děkuji všem a přeji pěkný den.

Ruth Kopecká