4. biblická hodina na dálku

Milí přátelé, sestry a bratři,

před námi je 2. neděle velikonoční. Název nám říká, že je to už druhá velikonoční v pořadí, tj. že minulou neděli byla 1. neděle velikonoční, ale zároveň i to, že Velikonoce neskončily, že velikonoční doba trvá dál. Zajímavé je, že trvá o týden déle, než doba postní – jakoby nám „církevní matematika“ chtěla naznačit, že Velikonoce jsou důležitější než půst a že radost (byť může být tichá) je víc než smrtelná vážnost. V našem sboru se (mimo čas pandemie) vysluhuje ve velikonočním období každou neděli večeře Páně – toto období je nejvýznamnější v církevním roce (vrcholí svatodušními svátky).

Na tuto neděli nám ekumenický lekcionář předkládá tyto oddíly: Sk 2, 22–32 (k tomu Žalm 16), 1Pt 1,3–9 a Jan 20, 19–31. Tentokrát jsem se rozhodl zaměřit se na úryvek z 1. listu Petrova. Čtěte dál: Biblická hodina na dálku 16_4

Kázání z velikonoční neděle s otázkami-obnovou křestních slibů je zde:  kázání_Jan20_1–18_2020

Komentáře jsou zavřeny.