Seniorátky 13. – 15. 2.

Tentokrát jsme se sešli ve Zlíně. Počet lidí se střídal, ale snad můžu napsat, že nás bylo průměrně kolem 16. Tématem celých seniorátek byl „Valentýnský víkend“, a jelikož vztahem mezi mužem a ženou už jsme se zabývali na různých akcích nespočetněkrát, zaměřili jsme se na vztah mezi námi a Bohem.

Páteční večer se zahájilo společnou večeří a pokračovalo se seznamovacími hrami, dozvěděli jsme se něco o samotném Valentýnském svátku a pobavili při přerůzných mudroslovích o lásce. Zakončili jsme pobožností, kterou si připravila místní mládež.

V sobotu dopoledne jsme se účastnili biblické dílny Jirky Klimeše, která byla podkladem pro nedělní bohoslužby (Nu 14;11–38). V druhé části dopoledne nás navštívil Láďa Moravetz, který povídal o vyjádření vztahu k Bohu hudbou a hlavně s námi hodně zpíval – písně většinou z evangelického zpěvníku ve velice netradičních úpravách. Odpoledne jsme se pak rozdělili na dvě skupiny, abychom se vystřídali u dvou dílen. V té hudební jsme nacvičovali i s různými nástroji písně na nedělní bohoslužby a v druhé (u režiséra Tomáše Hubáčka) jsme vytvářeli své vlastní animace za pomocí digitálních foťáků. Tyto animace se večer využily na tzv. VJ [vídžejing], což je utváření klipu v daný okamžik k živé hudbě, kterou nám ochotně obstaral Láďa Moravetz (naše animace byly různě pitvořeny tak, aby zapadaly do celkové kompozice s hudbou).

Celou akci jsme zakončili pestrými nedělními bohoslužbami. Děkujeme všem, co se na přípravě celých seniorátek nějak podíleli (především SOMu), a já jen doufám, že se příště z naší mládeže zúčastní více lidí, protože to za to stojí.

Alena Jelínková

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.