Víkendovka malých 17.-19.4. – z jiného pohledu – Milosrdný Samařan

V pátek jsme se sešli ve Valašském Meziříčí nebo na Bystřičce. Všichni jsme nastoupili do autobusu a jeli do Hošťálkové. Na místě jsme si položili věci a šli jsme se seznamovat. Byla to samozřejmě hra!!! Rozdělili jsme se do tří skupin.

Pak jsme šli pojíst chléb se sýrem! Potom následovaly hry. Navečer, až byla tma, jsme si šli nachystat karimatky a spacáky na spaní. Převlékli jsme se do pyžam nebo do nějakého oblečení a lehli do spacáků. Hanča nám četla knížku o vrabcích. A hurá do hajan!!! Druhý den jsme se vzbudili a šli jsme se najíst. Po snídani přišel Dan. Vyprávěl nám příběh o tom, jak Ježíš třetího dne vstal z mrtvých. No a pak byly samozřejmě zase hry. Potom jsme šli i ven, houpali se a házeli balónem. Pak jsme šli všichni na procházku na velkou hru. Všímali jsme si různých věcí na ošetření toho chudáka, co byl zbit. Vrátili jsme se na faru. Hurá!!!!!! Konečně oběd!!! Byly těstoviny se sýrem, kečupem a salám s cibulkou. A abychom si taky trochu odpočinuli, tak byl odpolední klid.

Po klidu jsme šli zase ven a hráli přeházku a schovku. Vedoucí nám nachystali hru o raněném člověku. Museli jsme raněného nejdříve vézt na kolečkách, potom přes dvě lávky okolo keřů, přeskákat přes dřeva na houpačku a z houpačky přejít přestarý smrk a rychle přes čáru. A aby toho nebylo málo, tak to bylo na čas!!!

Pak byla docela silná přeháňka. Dodělali jsme, schovali jsme se. A různé hry trvaly až do večera. Pak to bylo jako včera. Hygiena, zuby, převléct se do toho, v čem jsme měli spát. A zase čtení. To byl ale náročný den! Ráno někteří vstali dřív a začali si balit. Převléct se do slušného oblečení, posnídat a hygiena. V 10:00 začaly bohoslužby a nedělka. Před koncem nedělky šly děti z Valašského Meziříčí a jiní dřív na autobus.

Bystřičané a Růžďané jeli autem. TOTO uteklo, byla to skvělá víkendovka a příště na ni určitě POJEDEME ZAS!!!!!!!!!!

Kája Babicová

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.