Iva Bittová pro Citadelu

Na dalším z benefičních koncertů pro hospic Citadela vystoupila Iva Bittová. Koncert se už tradičně konal v evangelickém kostele ve Valašském Meziříčí.

Cílem benefičního koncertu bylo získat finanční prostředky na zakoupení varného kotle pro kuchyň hospice, což se podařilo díky mimořádnému zájmu veřejnosti o koncert a také díky firmě POSAD STEEL, která k výtěžku koncertu 89 800 Kč stejnou částku přidala. Iva Bittová, česká zpěvačka a hudebnice žijící v USA, zahrála a zazpívala písně lidové, z vlastní tvorby, známé melodie či zhudebněné verše Jana Skácela nebo slovní hříčky americké spisovatelky Gertrudy Steinové. Koncert byl emotivní nejen kvůli jedinečnému projevu známé umělkyně, ale i přítomnosti zaměstnanců hospice, pro které je jejich práce skutečným posláním. V závěru zazněla nezapomenutelná píseň z filmu Balada pro banditu, kdy se ke zpěvačce připojilo celé publikum.

Milé sestry, milí bratři valašskomeziříč­ského sboru, děkuji vám za opakované zapůjčení kostela, bratru Koláčkovi a bratru faráři Hellerovi za pomoc při organizaci koncertů a za vlídnou péči o naše hosty. Vaší pomoci si velice vážíme.

Ruth Kopecká, hospic Citadela