Víkendovka velkých

Sraz jsme měli na faře, kde jsme se rozdělili do čtyř skupinek. Rodiny se jmenovaly Poláškovi, Malinovi, Dadákovi a Žitníkovi. Každá rodina měla průvodce a nějakého předka, který už dávno umřel. Jeli jsme vlakem a autobusem na Jeseníky na Skřítka.

Tam jsme hráli hru na zapamatování rozcestníků. Pak jsme šli na chatu v Klepáčově. Ti, co nám tu chatu pronajali, nás nechtěli pustit, protože jim utekla domácí zvířata a byli strašně nešťastní. A tak jsme museli honit slepice, husy, prasata, ovce, hledat vajíčka (v podobě různých balónků). Poté jsme konečně šli do té chaty. Jenže trapas byl, že jsme museli před večeří ještě udělat nějaký úkol. Zrovna jsme vymýšleli nějaké básničky o prožitém dni. Totiž před každým jídlem byla nějaká hra nebo úkol. Jedna šifra byla od Alberta Einsteina.

Další den jsme šli na celodenní výlet přes ztracené kameny až k Jelení studánce a zpátky jsme šli přes Alfrédku. Tam byla hra, na které jsme hádali písmenka. Po hře jsme šli na Skřítka. Cestou jsme křesali křemeny a dělali jiskry – šly vidět, protože už byla tma. Po cestě jsme se ještě zdržovali připomínáním pálení čarodějnic, což nás připravilo asi o hodinu tepla v chatě. A ještě k tomu jsme je (ty čarodějnice) u chaty zachraňovali. Byli jsme tak unavení, že jsme ihned usnuli, ale ostatní z našeho pokoje hráli Bang.

Další den jsme vyráběli lopaty, strašáky a hrábě, každá skupinka jedny. Naše lopata byla tak kvalitní, že se jen 3× rozbila, takže jsme ji museli 4× dělat. Hrábě taky nebyly kvalita, ale náš strašák byl nejlepší ze všech. K obědu jsme měli segedínský guláš a Kuba si dal 9 knedlíků. S vyrobenými nástroji jsme hráli v lese strašně složitou hru, při které se ukázala kvalita našich nástrojů. Naším hrábím upadly všechny kolíky, lopata byla k zahození, jen strašák vydržel, i když neuhlídal semínko. Bobr ho ukradl. Večer jsme vysílali lampiony, na vzpomínku upálených obětí a Márův lampion narazil do stromu a shořel. Večer byly soutěže. Bobr byl nejlepší komentátor prostřeného stolu. Další den jsme šli pěšky 9 km do Sobotína, kde bylo vyhlášení a z tama fíííí domů!!

Pavel Jelínek

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.