Volejbal cup Nový Jičín 27.1.2007

Mládež ve věku 15 až 50 let směřuje již 7 let každou neděli v 17:00 hod své kroky k tělocvičně místního gymnázia. Zde se odehrává lítá volejbalová bitva „staří versus mladí“.

Dříve bývaly výsledky jednoznačné, mladí byli ještě nezkušení a staří nebyli ještě tak staří. V letošní sezóně je situace vzácně vyrovnaná, leč čas zastavit nelze, takže brzo budou mladí dostatečně zkušení a staří už mladí nebudou…

Již několik let se zúčastňujeme tradičního turnaje v Novém Jičíně, kde měříme síly s výběryjiných sborů. Prvních ročníků se ještě zúčastňovali např. manželé Krupovi, před pěti lety byly opory teamu Pavel Trusina, Daniela Bosáková, Hana Nešovičová, Martin Fojtů, Tomáš Jelínek, atd. Nyní štafetu převzali sourozenci Datel (v roli kapitána a vůdce mužstva) a Evča Ježíkovi, Hanča a Dan Bosákovi, David Matalík, Věra Jelínková, Honza Hartus, Šimon Fojtů, kteří se zúčastnili letošního turnaje.

Jako již tradičně byl turnaj skvěle organizačně zajištěn novojičínským sborem, účast byla 20 týmů. Pro statistiky bych dodal, že v každém týmu hraje min.6 hráčů (povětšinou je ale počet hráčů výrazně vyšší), takže nás bylo skoro 200. A to už je nějaká masa masa (pardon lidí).

Byli jsme rozlosováni do 4 pětičlenných skupin. Bohužel se nám nepodařilo ze skupiny postoupit, přestože jsme k tomu neměli daleko. Nicméně jsme potkali spoustu kamarádů z jiných sborů, dobře si zahráli a také ochutnali dobré jídlo. Dovedete si představit lépe strávenou sobotu?

Jan Bosák

P.S. Článek vznikl na vyžádání redaktorky Aničky. Podmínkou bylo, že Věrka bude hrát dobře. Vzhledem k tomu, že článek je v časopisu, vyplývá z toho, že podmínka byla splněna. Musím ale říct, že to není to pravda. Hrála (nejen ona, ale všichni) excelentně…

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.